
W NEUROLOGII DZIECIĘCEJ

dni praktycznych wykładów
poświęconych neurologii dziecięcej
w formie prezentacji przypadków klinicznych i doświadczeń z codziennej praktyki lekarskiej
jubileuszowa edycja
Forum Neurologii Dziecięcej
wersja ONLINE
Temat przewodni konferencji:
OD OBJAWU DO ROZPOZNANIA W NEUROLOGII DZIECIĘCEJ
Wzajemne przenikanie się wielu obszarów w tematyce konferencji:
- neurologia
- pediatria
- psychologia
- neonatologia
- neuroobrazowanie

Jeśli chciałbyś zadać pytanie naszemu wykładowcy,
prosimy o przesłanie pytania na adres: sylwia.kulikowska@forum-media.pl
Pytanie zostanie przekazane naszym wykładowcom, a odpowiedź zostanie wysłana do Ciebie na adres mailowy.
Szanowni Państwo,
W trosce o Państwa bezpieczeństwo w obliczu epidemii nowego koronawirusa SARS-Cov-2 i szerzeniem COVID-19 w naszym kraju i na świecie, a także celem zachowania najwyższych standardów edukacyjnych podjęliśmy decyzję o tym, że XI edycja Forum Neurologii Dziecięcej odbędzie się w wersji wirtualnej. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji będzie - OD OBJAWY DO ROZPOZNANIA W NEUROLOGII DZIECIĘCEJ.
Bardzo zależy nam, aby jedenasta edycja konferencji była edycją wyjątkową, dlatego na podstawie wypełnionych przez Państwa ankiet z poprzednich edycji przygotowaliśmy atrakcyjny i praktyczny program naukowy konferencji.
W tym roku skupimy się na całym procesie diagnostycznym od manifestacji objawów do postawienia rozpoznania w chorobach neurologicznych wieku dziecięcego.
Zderzymy ze sobą spojrzenie neurologa i neonatologa, aby odpowiedzieć na pytanie, czy powinni oni ze sobą współpracować i w jakim zakresie.
Tegoroczna edycja Forum Neurologii Dziecięcej rozwinie zapoczątkowany w 2019 roku temat poświęcony neurogenetyce. Poznamy zasady prowadzenia skriningów i korzyści jakie możemy dziś dzięki nim osiągnąć w diagnostyce chorób neurologicznych.
Wśród zaproszonych wykładowców nie zabraknie też psychologa i psychiatry, którzy dostarczą neurologom dziecięcym i pediatrom dodatkowej wiedzy na temat możliwości i korzyści wynikających z wzajemnej współpracy.
Wśród tematów nie zabraknie również danych nt. najnowszych osiągnięć dotyczących SMA i padaczki. Podczas konferencji zostaną omówione także stany napadowe w autoimmunologicznym zapaleniu mózgu.
To tylko kilka zapowiedzi tego co znajdzie się w szczegółowym programie spotkania.
Zachęcam gorąco Szanowne Koleżanki i Kolegów do wzięcia udziału w konferencji!
prof. dr hab. n. med. Barbara Steinborn
-->